RKS BÓR REGUT U-8 - MAZUR KARCZEW - WISIENKĄ NA TORCIE

• autor: ftb2user_1476100994., 2017-06-12 21:07

W ostatniej kolejce zespół U-8 trenera Daniela podejmował zespół Mazura Karczew. Stawką awans RKS-u do pierwszej ligi.

(więcej w rozwinięciu)

Niedziela godzina 10.00. Rozlega się pierwszy gwizdek. Trybuny szaleją... zarówno zawodnicy jak i kibice wiedzą o co gramy. Dla nas potrzeba jedynie punktu w tym meczu aby wywalczyć awans ale co się dzieje. Nie wychodzimy z połowy rywala. Filip Wojciechowski dośrodkowuje z prawej strony na głowę Nikodema Fokta i mamy 1:0. Przyśpieszamy grę. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Szymek wprost na głowę Damiana i jest 2:0. Nie zwalniamy tempa. Piękna akcja naszego zespołu piłka rafia do Damiana, a ten pięknym strzałem zza pola karnego zdobywa dla nas trzecią bramkę.  Śpiew trybun "Zaraz, zaraz, za chwileczkę Regut strzeli nam brameczkę..." działa na nasz zespół. Kolejna akcja, obrońca gości wybija piłkę, która trafia pod nogi Szymka, a ten pięknym strzałem z pierwszej piłki w lewy górny róg bramki, daje nam prowadzenie 4:0. Kolejny atak i kolejna bramka. Goście wybijają piłkę przed pole karne, do której dochodzi Kamil, uderza pod porzeczkę i jest 5:0. Powiedzieć, że przeciwnik na mecz nie dojechał to nic nie powiedzieć...Damian dostaje piłkę w środku pola, przenosi piłkę na prawą stronę do Niko, ten dostrzega na lewej stronie Szymka, kieruje do niego krosowe podanie, a Szymek na wślizgu strzela dla Nas szóstą bramkę. Czy zwolnimy nie!!!!! Damian po indywidualnej akcji strzela na 7:0. Już chyba koniec....myśli Mazur. Niestety nie... Z okolicy koła linii środkowej mamy rzut wolny. Do piłki podchodzi Kamil, mocno uderza i mamy 8:0. Straty z Karczewa odrobione, tam po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 0:5. Mazur leży na deskach i prosi o łagodny wymiar kary.

Druga kwarta, to wyrównana gra. Pierwsi tracimy bramkę. Odpowiadamy jednak trafieniem Damiana po indywidualnej akcji. Goście strzelają kolejną bramkę. My odbijamy piłeczkę, Niko pięknie podaje do Damiana, a temu nie pozostaje nic innego, jak umieścić piłkę w bramce. Debiut w tej kwarcie w naszym zespole odnotowuje Kuba Winiarski - Kuba witamy na pokładzie:).

Po dwóch kwartach 10:2.

Trzecia kwarta, to zmiany z naszej strony. Walczymy ale to goście wygrywają tę potyczkę 1:0. Po trzech kwartach mamy 10:3.

Czwarta kwarta przybliża nas do świętowania. Oddajemy kilka groźnych strzałów, jednak nie ustrzegamy się błędów. Po stałym fragmencie  i błędzie obrony goście strzelają 2 bramki. Wynik końcowy 10:5 dla Reguta. Rozlega się śpiew:

"JEST PIERWSZA LIGA, W REGUCIE JEST PIERWSZA LIGA...."

Skład: Osiak T., Bąk A., Tomaszewski F., Baranowski K., Wojciechowski F., Jóźwiak B., Fokt N., Cieślik Sz., Laskus D., Główka K., Szczepański Sz., debiutant Kuba Winiarski.

Bramki: Laskus D. x5, Baranowski K. x2, Cieślik Sz. x2, Fokt N.

BRAWO CHŁOPAKI, BRAWO TRENERZE!!!!

Nikt i nic nie umniejszy sukcesu tego zespołu i tego trenera. Nie było łatwo... Walczyliśmy, mocno trenowaliśmy i się udało... Musimy zdawać sobie sprawę, że o sile tego zespołu obok chłopców z rocznika 2009, stanowili zawodnicy urodzeni w 2010 r. Po ostatnim sezonie odszedł od Nas Janek Dąbrowski ( Janek powodzenia w Mazurze). Jednak nie złożyliśmy broni. Na swoim boisku byliśmy niepokonani. Jako jedyni urwaliśmy punkty, po heroicznym boju Drukarzowi i odnieśliśmy cztery zwycięstwa.

Może nie byliśmy  crème de la crème, ale z pewnością stanowimy wisienkę na torcie.

Brawa należą się również rodzicom, którzy stworzyli bardzo fajną atmosferę i grupę.

SZKODA TYLKO ŻE NIE WSZYSCY W KLUBIE POTRAFIĄ DOCENIĆ SUKCES TEGO ZESPOŁU!!!!!!!!

JEST PIERWSZA LIGA, CHŁOPAKI JEST PIERWSZA  LIGA!!!!!!!!!!!!